Bursa OSB’deki Firmalar Durmadan Üretiyor…

Yılın ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Ekonomide çarklar durmadan dönmeye devam ediyor. Bu anlamda her zaman dikkat çektiğimiz gibi üretim büyük önem taşıyor. Çünkü üretim, istihdamdan ihracata kadar bütün ekonomik faaliyetlerin temelini oluşturuyor.
Bölgemizde de yılın ilk yarısına ilişkin üretim verileri beklentiler düzeyinde. Zaten bunun sonucu olarak Bursa OSB’deki firmalar ‘Devler Ligi’ olarak tarif edilen Türkiye’nin En Büyük 500 ve En Büyük İkinci 500 firması sıralamasında yerlerini alıyorlar.
Bu vesile ile İSO tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Büyük 500 ve En Büyük İkinci 500 firması sıralamasında yer alan ve Bursa OSB’de faaliyet gösteren değerli sanayi kuruluşlarımızı bir kez daha kutluyorum.
Tabii ki üretirken çevrenin korunması, bir başka ifadeyle kirlettikten sonra temizlemek yerine çevreyi kirletmeden üretim yapmak esas geçerli olandır.
İşte bu anlamda, Bursa OSB olarak BOSİAD ile birlikte ‘Çevreci Üretim Temiz Gelecek’ sloganıyla düzenlediğimiz Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışmasını da sonuçlandırmış bulunuyoruz. Çevre altyapısını kurmuş, üretim ve hizmet faaliyetlerinde çevreci yaklaşım sergileyen ve duyarlılık gösteren sanayi tesislerimizi gönülden kutluyor, yarışmada dereceye girerek ödüllendirilen firmalarımızı da ayrıca tebrik ediyoruz.
Bu dönemde bizim için memnuniyet verici bir gelişme de Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa Gümüş ve Daire Başkanı Sayın Alpay Aras’ın ülkemizin uluslararası standartlardaki tek TIR Parkı olan Bursa Gümrüklü OSB TIR Parkı’nı ziyaret etmeleri ve beğenilerini dile getirmeleri oldu.
Bütün bu konulara ilişkin ayrıntılı haberler dergimizin içeriğinde yer almaktadır. Sonuç olarak şunu ifade etmek isterim; güzel haberler, olumlu gelişmeler yaşandıkça biz de bunları dergimizin içeriğinde paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken, önümüzdeki Kurban Bayramınızı kutluyor, ülkemize ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor; sizlere de sağlık ve mutluluk ile birlikte işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri